ناپدید شدن ۵۳ هزار تن گندم در ۲ کارخانه آرد استان گلستان

گرگان- آوای کردکوی:محمود اسپانلو صبح روز سه‌شنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران به تشریح چرایی اعلام جرم دادستان مرکز استان گلستان برای دو کارخانه آرد پرداخت و اظهار کرد: با توجه به کسری ۵۳ هزار و ۲۰۰ تُن گندم در گلستان، رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستان مرکز استان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اداره غله این میزان آرد را به ۲ کارخانه استان گلستان به امانت برای نگهداری سپرده بود، ادامه داد: اما هم اکنون از گندم های امانتی در این کارخانه‌ها اثری نیست.

دادستان مرکز استان گلستان با تأکید بر اینکه به یکی از این دو کارخانه ۵۰ هزار تُن گندم و به دیگری سه هزار و ۲۰۰ تُن گندم برای نگهداری به‌ امانت سپرده شده بود، خاطرنشان کرد: در همین راستا برای مالکان ۲ کارخانه آرد مذکور اعلام جرم شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این افراد، برای تعدادی از کارکنان این کارخانه‌ها و همچنین تعدادی از کارمندان اداره غله و خدمات بازرگانی استان گلستان در دادسرای گرگان اعلام جرم شده است.

اسپانلو با اشاره به‌اتهام این افراد، اضافه کرد: این پرونده با موضوع اخلال در نظام اقتصادی، تحصیل مال از طریق نامشروع و سهل انگاری منجر به تضییع بیت المال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به اهمیت و حساسیت این موضوع، پرونده به صورت ویژه در دست بررسی و تکمیل تحقیقات است، خطاب به سودجویان و ایجادکنندگان اخلال در نظام اقتصادی کشور هشدار داد: دستگاه قضا در برخورد با هرگونه فساد، توجه به جناح‌ها، طیف‌ها و اینکه متهم با چه جایگاهی است توجه نمی‌کند و با قدرت و اقتدار در مسیر برخورد با فساد بر اساس قانون حرکت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، مشکلات حوزه آرد، نان و خبازی‌ها چند ماهی است که گریبان گیر استان گلستان شده و دستگاه قضا در کنار دیگر دستگاه‌های اجرایی در حال علت‌یابی این موضوع بسیار مهم که با سفره و معیشت مردم در ارتباط بوده، هستند.

منبع: ایسنا گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post مجوز ۱۰نانوایی  متخلف باطل شد
Next post برگزاری مانور بازدید از فروشگاه های سموم شهرستان کردکوی