Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/dkuyir/domains/avayekordkuy.ir/public_html/wp-content/themes/mahalo/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

بیست اسفند ۱۳۶۲ سالگرد درگذشت محمدرضا مسکوب، پزشک عمومی و مشهور در شهر گرگان

به گزارش آوای کردکوی:محمدرضا مسکوب در سال ۱۲۹۲ش در شهر بابل به دنیا آمد. او از نخستین دانش‌آموختگان پزشکی نوین دانشکده پزشکی دانشگاه تهران بود که با تاسیس مریض‌خانه پهلوی (پنج آذر) به گرگان آمد و در این مرکز درمانی مشغول به کار شد و برای همیشه در این شهر مقیم گردید.

مسکوب از جمله پزشکانی بود که به مبارزه با بیماری مالاریا که در گرگان و دشت فراگیر و شایع بود پرداخت. او همچنین در از بین بردن بیماری تیفوس که در سال‌های بعد از ۱۳۲۴ش در گرگان و دشت شیوع پیدا کرده بود، تلاش فراوانی نمود. مسکوب مدت‌ها به عنوان پزشک قانونی در این شهر فعالیت کرد. پس از آن، مطبی در خیابان امام خمینی (پهلوی سابق)‌ گشود. این مطب علاوه بر محل کار، مکان زندگی وی بود از این رو بسیاری از مردم این کوچه به نام مسکوب می‌شناختند.

یکی از مهم‌ترین اقدامات وی، ساختن بیمارستان مسعود بود که همچنان فعال است.

مسکوب در ۲۰ اسفند سال ۱۳۶۲ش در تهران چشم از جهان فرو بست و طی مراسمی باشکوه و با حضور گسترده‌ی مردم گرگان، در امام‌زاده عبدالله دفن شد.

یادش گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post جشنواره فرهنگ و توسعه اقتصادی روستا در بالاجاده کردکوی برگزارشد
Next post سفر به کردکوی و همراهی با فرهنگ و تاریخ