پیش بینی افزایش دما در سواحل شمالی کشور تا هفتم مهرماه

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد که سواحل شمالی کشور تا روز پنجشنبه – هفتم مهر ماه – با روند نسبی افزایش دما روبرو خواهد بود.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «فریبا گودرزی» با تشریح وضعیت جوی کشور طی امروز سه‌شنبه ۵ مهرماه و روزهای آتی، گفت: امروز صبح دمای هوا در سربیشه خراسان دما یک درجه و ورزقان دما ۲ درجه بالای صفر ثبت شد. همچنین دمای امروز صبح در خیرآباد زنجان، چالدران و شهرکرد هم دما ۴ درجه بالای صفر بود که این نقاط سردترین ایستگاه‌های کشور بودند.

وی افزود: از امروز تا پنجشنبه در غالب مناطق کشور جوی آرام را خواهیم داشت و همچنین از سرعت وزش باد در شرق و شمال شرق کشور و به ویژه سواحل شمالی کشور کاسته می‌شود و برای مناطق اخیر روند نسبی افزایش دما را هم پیش‌بینی کرده‌ایم.

گودرزی ادامه داد: طی روز پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و نیز ارتفاعات استان‌های هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان، برای بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای روز جمعه هم با عبور موجی از سمت شمال شرق کشور در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و در ارتفاعات البرز هم در شرق تهران و سمنان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و نیز کاهش نسبی دما را پیش‌بینی می‌کنیم. البته برای روز جمعه در جنوب کشورمان در ارتفاعات شمال هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش بادهای شدید انتظار می‌رود.

وی افزود: تهران هم امروز آسمانی صاف همراه با غبار محلی را دارد و در برخی ساعات در طول روز وزش باد را خواهیم داشت. بیشینه دمای امروز تهران ۳۲ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رونالدو: منتظر من در یورو 2024 باشید Previous post رونالدو: منتظر من در یورو 2024 باشید
Next post مسابقات قهرمانی دوومیدانی پیشکسوت کشور در گرگان