عکس آرشیو است

39 فعال خبری گلستان متقاضی دریافت مجوز رسانه ای هستند

گرگان -آوای کردکوی به نقل از ایرنا ‌- رییس اداره رسانه و تبلیغات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: ۳۹ فعال رسانه‌ای استان با ارائه درخواست رسمی، در نوبت دریافت مجوز رسمی از هیات نظارت برای آغاز فعالیت خبری در حوزه‌های مکتوب، پایگاه خبری تحلیلی و نشریه الکترونیک هستند.

ایرج رمضانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: از این تعداد، ۲۰ درخواست در حوزه نشریه مکتوب، ۱۳ درخواست پایگاه خبری تحلیلی و ۶ درخواست برای فعالیت نشریه الکترونیک است.

مجوز انتشار برای فعالیت رسانه‌ای با موافقت هیات نظارت بر مطبوعات معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود.

رییس اداره رسانه و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: همچنین از ابتدای امسال هفت مجوز رسمی برای فعالیت رسانه‌ای در استان صادر شد.

رمضانی رسانه های مجوز گرفته در سال جاری را  هفته‌نامه‌های ستاره خزر به مدیر مسوولی محدثه اسدی نیا و توسعه گلستان به مدیر مسوولی وحید عرب احمدی، فصلنامه  lranian journal of health and development دانشگاه علوم پزشکی گلستان به زبان انگلیسی و به مدیر مسوولی محمد جواد کبیر، پایگاه های خبری تحلیلی شامل آوای کردکوی، بیان همت و سالارنیوز به ترتیب به مدیر مسوولی یعقوب محمودی، عین‌الله تاجیک و سالار احمدی لیوانی و نشریه الکترونیک فصلنامه اجتماعیات با محور ادبیات فارسی و دانشگاه گلستان به مدیر مسوولی وحید رویانی عنوان کرد. 

وی به برنامه‌ریزی برای افزایش سواد رسانه‌ای فعالان خبری گلستان اشاره کرد و گفت: اکنون کارگاه روزنامه‌نگاری تخصصی در محورهای گزارش نویسی، مصاحبه، خبر، روابط عمومی و نگارش در مطبوعات در شرق استان در حال برگزاری است.

رمضانی صدور کارت خبرنگاری ، طراحی و فعالیت سامانه فضای مجازی برای ثبت صفحات مجازی در این سامانه از سوی فعالان آن و ساماندهی سرپرستی ها و نشریات محلی با هدف رشد کیفی نشریات و برپایی جشنواره مطبوعات با همکاری خانه مطبوعات را از دیگر برنامه های در دست اجرا برای حمایت از رسانه های فعال گلستان برشمرد. 

به گفته وی اکنون گلستان ۱۷۰ مجوز رسمی دارد که ۶۷ در حوزه پایگاه خبری تحلیلی ، ۱۸ مجوز نشریه الکترونیک و بقیه نشریه چاپی یا مکتوب است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرونا Previous post وضعیت قرمز کرونا در 9 شهر استان گلستان
عکس آرشیو است Next post خانواده ها فرزندانشان را در مدرسه های فوتبال مجوز دار ثبت نام کنند